Офіційна ліцензія на Windows коштує грошей, а користуватись «піратськими» версіями ми, категорично, не радимо, тим паче, що офіційна ліцензія має свої переваги.
Linux побудована на відкритому програмному забезпеченні й повністю безкоштовна.
Mac OS йде в комплекті з комп’ютерною технікою Apple, тому вважається безкоштовною. Але вартість «яблучного» продукту значно вища, ніж в аналогічних за потужністю комп’ютерів, так що переплати не уникнути. З іншого боку, всі подальші оновлення цієї системи будуть абсолютно безкоштовні.
- Встановлення та конфігурування
Встановити Windows зможе навіть початківець ПК. Весь процес оновлення інтуїтивно зрозумілий.
Встановлюючи Linux, потрібно як мінімум мати уявлення про програмні пакети цієї системи та їх взаємозв’язок, адже деякі з них без інших просто не запустяться.
Установка Mac OS не складніша, ніж у тієї ж Windows.
Windows має зручний та зрозумілий інтерфейс, що дозволяє зробити роботу за комп’ютером максимально комфортною. Хоча має свої незначні недоліки.
Linux системи трохи складніші в користуванні.
Mac OS — максимально продумана ОС, в якій враховані всі дрібниці та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що дає можливість навіть новачку комфортно працювати.
Більшість виробників розробляє свої програми саме під Windows. Особливо це стосується розробників індустрії ігор. Переважна більшість програм платна, однак, в інтернеті є достатньо багато вільно розповсюджуваного софту на будь-який смак — текстові редактори, браузери, антивіруси та інше.
До Linux систем найнеобхідніші утиліти зазвичай включаються при установці та вже доступні для використання. Переважна більшість програм на цю ОС розповсюджується безкоштовно.
Mac OS хоч і відстає за кількістю доступних програм від Windows, проте також має не мало корисного софту. Робота з графічними програмами, редагування відео та аудіо, Web-розробка тощо.
Через поширеність — Windows найвразливіша з систем.
Linux відноситься до Unix систем, а це означає, що проколи тут дуже рідкісне явище.
Mac OS можна вважати найбезпечнішою з усіх перерахованих систем. Завдяки шифруванню (включається в налаштуваннях захисту та безпеки) та чіткому розподілу файлів на системні та користувацькі, віруси просто не можуть прижитися в цьому середовищі.
Точно сказати, яка ОС є найкращою — неможливо. Вибір підходящої системи залежить від характеру задач, продуктивності ПК, коштів користувача та інших факторів.